Inšpirácie a techniky patinovania

S Balakrylom sa môžete púšťať aj do originálnych výtvorov. Stačí si osvojiť niektoré zaujímavé techniky. Výborné na patinovaní je to, že ho zvládne každý. Stačia na to farby Balakryl s vybranými odtieňmi, štetec, brusný papier alebo napríklad kuchynská hubka.
 

Metóda suchého štetca

Natierajte dlhými ťahmi, vďaka ktorým vznikne dobre viditeľný efekt patiny.

Ak sa vám do rúk dostane starý terakotový kvetináč, napríklad po babičke, využite to a vdýchnite nádobe na kvetiny druhý život. Nemusí pritom slúžiť len na chalupe. Patinovanie je ideálnou cestou, ako kvetináč oživiť natoľko, aby urobil veľkú parádu aj v modernom interiéri.
 

Metóda prebrusovania

Tam, kde chcete vytvoriť ošúchaný efekt, naneste pomocou sviečky vosk. Ďalšie nátery už tak dobre nepriľahnú.

Komoda je veľmi výrazný kus nábytku, ktorý na seba dokáže upútať pozornosť. Preto by ste jej mali venovať dostatočnú starostlivosť. Aby vo vašom interiéri naozaj vynikla, oplatí sa trochu si s ňou pohrať. Vďaka patinovaniu vám môže potom slúžiť ako štýlový prvok ešte mnoho ďalších rokov.
 

Metóda vymývania

Kým druhá vrstva náteru zaschne, otierajte ju hubkou. Práve tak vznikne efekt patiny.

Keď sa púšťate do patinovania, nemusí sa vždy jednať o veľké kusy nábytku. Dobre vám poslúžia aj menšie předměty, ktoré sú však často na očiach. Môžete napríklad oživiť obrazový rám po babičke. Uvidíte, že aj taký detail potom na stene zažiari a upúta pozornosť.
 

Tvorte s nami svet v lepších farbách

Inšpirovali sme vás k vlastnému projektu? Tvoríte radi s Balakrylom? Dajte nám o tom vedieť. Zdieľajte na Facebooku svoje fotky alebo videá s hashtagom #balakryl. Radi ich využijeme pre našu spoločnú kampaň Svet v lepších farbách. Ďakujeme.
 

O patinovaní sa môžete dozvedieť ešte viac