Ako si postaviť učiacu vežu

Keďže sú naše deti zvedavé a šikovné a chcú robiť to, čo my, je učiaca veža ideálna pomôcka, ako prepojiť detský svet a s tým naším. Ponuka učiacich veží je dnes pomerne široká. Avšak podľa nás stojí za to postaviť si ju a vyzdobiť svojpomocne. Tak poďme na to.

Učiaca veža – jednoducho, rýchlo a originálne

Drevo

Skočíme do obchodu a kúpime dve drevené stoličky. Vhodné sú napríklad stolička BEKVÄM a ODDVAR z IKEY. Pripravíme si všetko, čo budeme potrebovať. Náradie, farby Balakryl UNI, štetce, valček a brusný papier. 

Základný náter

Diely na obe stoličky natrieme podľa svojej fantázie. Je dobré si dopredu rozmyslieť výslednú podobu, respektíve farebnosť učiacej veže. My sme sa rozhodli pre safari štýl – ako uvidíte neskôr. Preto sme použili bielu a čiernu farbu Balakryl UNI. Obe farby v matnom prevedení

Ďalšie nátery

Počkáme kým zaschne prvý náter. Ľahko ho prebrúsime. Potom aplikujeme ďalšie vrstvy. Vždy sa odporúča natierať aspoň v dvoch vrstvách. Ideálne v troch, ako sme to spravili my. Radšej viackrát natrieť, keď máte všetko rozrobené, než neskôr opravovať. 

Montáž

Keď všetky diely dôkladne vyschnú, pustíme sa do montovania stoličiek. V tejto fáze je dobré privolať ostatných členov rodiny. Každý sa predsa rád zapojí, keď sa montuje podľa manuálu Ikea. Stoličku BEKVÄM poskladáme presne podľa návodu. Stoličku ODDVAR tiež, ale v poslednom kroku urobíme zmenu – vrchný diel (nosnú dosku) navŕtame k nohám stoličky.

Konečne veža

Obe dokončené stoličky si zmeriame tak, aby na sebe sedeli. Následne ich k sebe na pevno priskrutkujeme.

Safari štýl

A nakoniec už len dôkladne namaľujeme výslednú kamufláž. V našom prípade ide o zebrovanie. Čierne čiary síce chvíľku zaberú, ale výsledok bude určite stáť za to. Práca nám ide pekne od ruky.

Sladká odmena

Tou pre vás bude určite dobrý pocit z odvedenej práce a úspora peňazí v porovnaní s nákupom už hotovej učiacej veže. A tú najväčšiu radosť zažijete každý deň, keď budete variť spolu so svojimi ratolesťami. 

Ďalšie naše články pre vás