Ako na patinovanie

Patinovanie je spôsob, vďaka ktorému si vo vlastnom interiéri vytvoríte úžasnú nostalgickú atmosféru. Je to v podstate cestovanie časom, ktoré zároveň prináša inakosť do súčasných priestorov.
 

Využite to, že daná vec si už niečo odžila a zvýraznite to.

Staré je krásne

Ak máte radi kúzlo starých časov, pravdepodobne doma oceníte nejaký vintage kúsok. Môžete ho vytvoriť rôznymi technikami aj z novších vecí, ideálne je však siahnuť po starom nábytku. Samozrejme nemusí byť v špičkovom stave, naopak, môžete využiť to, že daná vec si už niečo „odžila“. Prakticky akýkoľvek solitérny vintage kúsok veľmi dobre zapadne aj do moderného interiéru a výrazne ho oživí.
 

Čo patinovať

Skvelú službu v interiéri urobí nielen veľký kus nábytku, ale aj malý výrazný doplnok. Starý nábytok v sebe nesie ducha doby, v ktorej vznikal. Je to štýlovka, ktorá má neuveriteľný šmrnc aj dnes. Spolu s dizajnérkou Alexandrou Dýckovou sme preto pre vás pripravili štyri štýlové premeny nábytku. Všetky bez problémov zvládnete. Vintage poklady, ktoré môžete premeniť na svoj „projekt“, nájdete všade. Napríklad u babičky na povale, v bazároch, rôznych mobilných aplikáciách alebo na ulici. „Sama som schopná priniesť si domov v noci parádne kreslo, ktoré nájdem pri kontajneri,“ hovorí nadšene naša dizajnérka. Preto sa okolo seba aj vy dobre obzerajte.
 

Ako na to

A až budete mať svoj vysnený kúsok, pusťte sa s chuťou do toho. Najdôležitejšie je nebáť sa a začať – vodou riediteľné farby Balakryl vám prácu uľahčia. Ich aplikácia je naozaj bezproblémová. Možno pred prvým ťahom štetca budete cítiť rešpekt, ale výhodou patinového efektu je, že farby môžete takmer donekonečna vrstviť a potom ich spätne na niektorých miestach prebrúsiť. A keď sa vám niečo na prvýkrát ozaj nepodarí, neznamená to koniec, ale naopak, nový začiatok. Nakoniec to vyjde tak, ako si predstavujete, a skúsenosti, ktoré pritom získate, oceníte pri každej ďalšej renovácii.
 

Pomôžeme vám

To, že v Balakryle milujeme farby, je jasné. Okrem toho však podporujeme aj originálny dizajn a vaše projekty. Vieme, že vás baví tvoriť a premieňať staré kúsky. Preto sme pripravili seriál návodov, v ktorom vás naučíme hravo zvládnuť jednotlivé techniky patinovania. Farby Balakryl UNI sú na patinovanie priamo stvorené a natónovanie konkrétneho odtieňa, ktorý si pre svoj projekt vyberiete, výsledkom niekoľkých minút v našich kolorovacích centrách.
 

Spolu s designérkou Alexandrou Dýckovou sme pre vás preto pripravili návody na patinovanie rôznymi technikami